HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 24 TEMMUZ 2024, ÇARŞAMBA

Fatih'te İranlı Sahte Polisler Turistin Parasını Çaldı

Fatih'te kendilerini polis olarak tanıtan İran uyruklu 3 kişi, kimlik kontrolü bahanesiyle durdurdukları turistlerin paralarını çaldı. İşledikleri bir suç sırasında cep telefonu kamerasıyla da görüntülenen şüpheliler yakalanarak gözaltına alındı.
17.12.2023 21:58
Fatih'te İranlı Sahte Polisler Turistin Parasını Çaldı
Fatih'te İranlı Sahte Polisler Turistin Parasını Çaldı
Edinilen bilgiye göre olay Fatih Aksaray Caddesi 5 Kasım tarihinde meydana geldi. Polis olduğunu söyleyen kişiler K.T. adlı turisti durdurarak kimlik kontrolü yaptı. Hırsızlar bu sırada tırnakçalık yöntemiyle turistin bin lirasını çaldı. Parasının çalındığı fark eden K.T. polise giderek şikayette bulundu. Hırsızlık anının bir cep telefonuyla görüntülendiği tespit edildi.Görüntülerde şüphelilerin, elinde bavulu olan kişiyi durdukları, sözde kimlik kontrolü yaptıkları sırada cüzdanından para çaldıkları belirlendi. Kiralık otomobil kullandıkları tespit edilen şüphelilerin kimlikleri tespit edildi. İran uyruklu oldukları belirlenen şüpheliler Ahmet A.(53), Mehdi B.Z.(32), Navabali J. (58) gözaltına alındı.Şüphelilerin bölgede polis süsü verilerek yapılan 2 ayrı hırsızlık olayının failleri oldukları tespit edildi. Suç kayıtları olduğu öğrenilen şüpheliler sevk edildikleri adli kurumlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Yorumlar
Yorum bulunmuyor.
Yorumlarınızı paylaşın

--

logo

   E-posta: bilgi(@)fatihgundem.com
Tüm hakları Fatih Gündem adına saklıdır: ©2019-2024

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir.
Mobil uyumlu haber yazılımı: www.eticaret.com.tr